SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

Literele J, H, Ș - ghicitori - Joc parcarea

Ghicitori- cuvinte cu J, H, Ș -

Parchează pe răspunsul corect - cuvinte ce conțin literele j,h,ș.

 Un joc pe care l-am văzut la dna învățătoare Mirela Barcan, îl jucau cu ortograme. Mulțumesc pentru inspirație!
Copiii ascultă ghicitorile, găsesc răspunsul și îl caută prin parcare. Când îl găsesc parchează pe locul acestuia. Un exercițiu amuzant de citire. În locul mașinuțelor, se pot folosi gumele de șters, ascuțitorile sau alte obiecte mici din penar.
Poți descărca materialele necesare de aici:

Alte activități cu aceste litere găsiți aici:
Litera J -

litera H-

litera Ș -


Mult succes!


 

Comentarii