Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Literele J, H, Ș - ghicitori - Joc parcarea

Ghicitori- cuvinte cu J, H, Ș -

Parchează pe răspunsul corect - cuvinte ce conțin literele j,h,ș.

 Un joc pe care l-am văzut la dna învățătoare Mirela Barcan, îl jucau cu ortograme. Mulțumesc pentru inspirație!
Copiii ascultă ghicitorile, găsesc răspunsul și îl caută prin parcare. Când îl găsesc parchează pe locul acestuia. Un exercițiu amuzant de citire. În locul mașinuțelor, se pot folosi gumele de șters, ascuțitorile sau alte obiecte mici din penar.
Poți descărca materialele necesare de aici:

Alte activități cu aceste litere găsiți aici:
Litera J -

litera H-

litera Ș -


Mult succes!


 

Comentarii