Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Litera Ș - Șarpele cuvintelor - joc didactic

 

 
Jocul ”Șarpele cuvintelor” :
😊Exersăm citirea cuvintelor care conțin litera Ș
😊Exersăm despărțirea în silabe

Pentru joc se vor realiza 3 șerpi de culori diferite, dar petele trebuie să fie de aceeași culoare. 
Copiii vor alege o pată, vor citi cuvântul scris, îl vor despărți în silabe și îl vor lipi pe șarpele corespunzător.
Se pot desena  și pe tablă cei trei șerpișori, iar petele se pot pune cu magneți.


Poți descărca materialul de aici.

Mult succes!

      Ilona
Comentarii