Pliante literele Ă, Î , Â - CLASA PREGĂTITOARE

  Pliante litere Ă, Î, Â CLASA PREGĂTITOARE Pliante pentru literele Ă-pălărie                                     Î-înghețată și împărat                                     Â-câine Dacă nu știți cum să îndoiți pentru ca jumătățile să se îmbine perfect, intrați la prima postare despre pliante,  AICI  am explicat pașii îndoirii. Descarcă pliantele cu literele ă, î, â de  AICI. Sper să vă fie de folos! Spor și succes!          Ilona

Evaluare CRL clasa I - Unitatea 2 - Universul

 


Am terminat a doua unitate de învățare, ”Universul”. Am învățat 5 litere mici de mână și 5 litere mari:

 a, m, u ,n ,i și A, M ,U ,N, I.  Mâine avem evaluare. Testul conține 5 itemi cu cerințe diferite, care vizează însușirea celor 10 litere.

La exercițiul 4 voi scrie de mână propoziția ”Uma ia un nai.”, apoi voi multiplica fișele. Nu am descoperit o aplicație care să scrie cu litere de mână. Dacă știți o astfel de aplicație, v-aș fi recunoscătoare dacă mi-ați spune despre ea într-un mesaj. Mulțumesc anticipat!

Descarcă testul de aici.

Succes și inspirație!

Ilona

Comentarii

Trimiteți un comentariu