Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

Evaluare CRL clasa I - Unitatea 2 - Universul

 


Am terminat a doua unitate de învățare, ”Universul”. Am învățat 5 litere mici de mână și 5 litere mari:

 a, m, u ,n ,i și A, M ,U ,N, I.  Mâine avem evaluare. Testul conține 5 itemi cu cerințe diferite, care vizează însușirea celor 10 litere.

La exercițiul 4 voi scrie de mână propoziția ”Uma ia un nai.”, apoi voi multiplica fișele. Nu am descoperit o aplicație care să scrie cu litere de mână. Dacă știți o astfel de aplicație, v-aș fi recunoscătoare dacă mi-ați spune despre ea într-un mesaj. Mulțumesc anticipat!

Descarcă testul de aici.

Succes și inspirație!

Ilona

Comentarii

Trimiteți un comentariu