Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Litera J - fisa de citire, fise de lucru-clasa pregatitoare

 

Câteva materiale pentru litera J:
👄FIȘĂ DE CITIRE      

👀CAREU PENTRU CĂUTARE DE CUVINTE   

👍REBUS     

😊FIȘĂ discriminare i-j     

Descarcă toate materialele de aici

Sper să vă fie de folos. 
Succes și inspirație!
               Ilona


Comentarii