Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Litera H - fisa de citire, fise de lucru-clasa pregatitoare

 

Câteva materiale pentru litera H:
👄 FIȘĂ DE CITIRE

👀CAREU pentru căutare de cuvinte

👍REBUS

💙 FIȘĂ pentru discriminarea literelor h și n
Descarcă fișele de AICI.

Sper să-ți fie de folos! Mult succes!
                                      Ilona

Comentarii