Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

Litera H - fisa de citire, fise de lucru-clasa pregatitoare

 

Câteva materiale pentru litera H:
👄 FIȘĂ DE CITIRE

👀CAREU pentru căutare de cuvinte

👍REBUS

💙 FIȘĂ pentru discriminarea literelor h și n
Descarcă fișele de AICI.

Sper să-ți fie de folos! Mult succes!
                                      Ilona

Comentarii