Pliante literele Ă, Î , Â - CLASA PREGĂTITOARE

  Pliante litere Ă, Î, Â CLASA PREGĂTITOARE Pliante pentru literele Ă-pălărie                                     Î-înghețată și împărat                                     Â-câine Dacă nu știți cum să îndoiți pentru ca jumătățile să se îmbine perfect, intrați la prima postare despre pliante,  AICI  am explicat pașii îndoirii. Descarcă pliantele cu literele ă, î, â de  AICI. Sper să vă fie de folos! Spor și succes!          Ilona

Substantivul-fişe de lipitFişele pot fi lipite în caiet sau în lapbook. 

Exerciţiile urmăresc consolidarea noţiunilor despre felul. numărul, genul şi scrierea corectă a substantivelor.

AICI.Poţi face şi o inimioară cu substantive iubite. Se îndoaie o coală roşie în 3, se conturează o jumătate de inimă , cam aşa
se decupează
se lipesc inimile îndoite una peste altase scriu substantive care reprezintă fiinţe, lucruri îndrăgite.se lipeşte în caiet sau în lapbook.Spor!

Comentarii