Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

Substantivul-fişe de lipitFişele pot fi lipite în caiet sau în lapbook. 

Exerciţiile urmăresc consolidarea noţiunilor despre felul. numărul, genul şi scrierea corectă a substantivelor.

AICI.Poţi face şi o inimioară cu substantive iubite. Se îndoaie o coală roşie în 3, se conturează o jumătate de inimă , cam aşa
se decupează
se lipesc inimile îndoite una peste altase scriu substantive care reprezintă fiinţe, lucruri îndrăgite.se lipeşte în caiet sau în lapbook.Spor!

Comentarii