Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

Pliante cu litere - K, P, S, Ș, V, Z

 

Pliante cu literele K, P, S, Ș, V, Z

CLASA PREGĂTITOARE

K  de la Koala

P de la pară, porc sau pinguin

S de la soare, stea sau strugure

Ș de la șoricel

V de la vulpe

Z de la zebră

Descarcă pliantele de AICI.

 


Cum se îndoaie găsiți la primele pliante postate:

literele A și M

literele U și I

literele O și E

literele Ă,Î, Â

C, N, R, T

https://www.aventurilascoala.ro/2023/10/pliante-cu-litere-b-d-f-g-h-j-l-clasa.html

Mult succes!

Comentarii