SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

Pliante cu litere - K, P, S, Ș, V, Z

 

Pliante cu literele K, P, S, Ș, V, Z

CLASA PREGĂTITOARE

K  de la Koala

P de la pară, porc sau pinguin

S de la soare, stea sau strugure

Ș de la șoricel

V de la vulpe

Z de la zebră

Descarcă pliantele de AICI.

 


Cum se îndoaie găsiți la primele pliante postate:

literele A și M

literele U și I

literele O și E

literele Ă,Î, Â

C, N, R, T

https://www.aventurilascoala.ro/2023/10/pliante-cu-litere-b-d-f-g-h-j-l-clasa.html

Mult succes!

Comentarii