Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

Pliante literele Ă, Î , Â - CLASA PREGĂTITOARE

 

Pliante litere Ă, Î, Â

CLASA PREGĂTITOARE

Pliante pentru literele Ă-pălărie
                                    Î-înghețată și împărat
                                    Â-câine
Dacă nu știți cum să îndoiți pentru ca jumătățile să se îmbine perfect, intrați la prima postare despre pliante, AICI am explicat pașii îndoirii.

Descarcă pliantele cu literele ă, î, â de AICI.

Sper să vă fie de folos!
Spor și succes!
         Ilona

Comentarii