Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

Pliante cu litere - Literele C, N, R, T -clasa pregatitoare

 

Pliante pentru literele C, R, T, N

CLASA PREGATITOARE


Am realizat câteva modele de pliante pentru literele C, N, R, T.

Pentru litera C - CASĂ, CARACATIȚĂ sau CĂȚEL;


Pentru litera R - RACHETĂ, ROBOT;


Pentru litera T - TIGRU, TORT;

Pentru litera N - NOR. 
Descarcă modelele de AICI.

Mult succes!

         Ilona

Comentarii