SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

Pliante cu litere - B, D, F, G, H, J, L- clasa pregatitoare

 

Pliante cu litere pentru clasa pregătitoare


B de la broască sau buburuză;
D de la dovleac sau dinozaur;
F de la fluture sau floare;
G de la găină, gărgăriță sau girafă;
H de la hipopotam;
J de la jaguar;
L de la leu sau liliac     

Descarcă materialele de AICI.

Mult succes!
         Ilona
        Comentarii

Trimiteți un comentariu