SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

Pliante cu litere- Literele U și I

 

Pliante cu litere-Clasa pregătitoare
Literele U și I

       Pliantele cu litere sunt potrivite pentru clasa pregătitoare. Se deschid ca un evantai, în interior se exersează trasarea literelor mari de tipar, silabe sau cuvinte. Cred că vor fi apreciate de copii și îi vor ajuta să rețină mai ușor literele asociindu-le cu imaginea.
      Dacă nu vă dați seama cum se îndoaie, intrați pe prima postare cu pliante, cea de la literele A și M, AICI, unde am explicat pașii plierii corecte, pentru ca cele două jumătăți să se îmbine perfect.

      
  

Puteți descărca pliantele pentru literele U și I, cu ursuleț, umbrelă, iepuraș si inimă de AICI. 
Mult succes!
       Ilona

Comentarii

Trimiteți un comentariu