Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

Adunarea și scăderea cu 4-wordart

 
Repetăm adunarea și scăderea cu 4. Voi proiecta pe tablă wordart-ul și vom da din mână în mână mouse-ul wireless. (apoi folosim dezinfectantul) Fiecare copil își va alege un exercițiu și îl va rezolva. Exercițiul selectat se rotește și se mărește. Astăzi am citit cu ajutorul unei văcuțe wordart. Copiilor le-a plăcut foarte mult. Găsești ideea aici.

Vom lipi și în caiete fișa. Fiecare copil își va selecta 8 exerciții diferite. Le va scrie și le va rezolva.

Descarcă fișa de lipit  aici.

Găsești fișa interactivă aici.

 

Comentarii