Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Adunarea și scăderea cu 4-wordart

 
Repetăm adunarea și scăderea cu 4. Voi proiecta pe tablă wordart-ul și vom da din mână în mână mouse-ul wireless. (apoi folosim dezinfectantul) Fiecare copil își va alege un exercițiu și îl va rezolva. Exercițiul selectat se rotește și se mărește. Astăzi am citit cu ajutorul unei văcuțe wordart. Copiilor le-a plăcut foarte mult. Găsești ideea aici.

Vom lipi și în caiete fișa. Fiecare copil își va selecta 8 exerciții diferite. Le va scrie și le va rezolva.

Descarcă fișa de lipit  aici.

Găsești fișa interactivă aici.

 

Comentarii