Inmultire-tabla inmultirii-fise-jocuri-înmulțire clasa a II-a

 TABLA ÎNMULȚIRII Inmultirea numerelor naturale 0-100 Exerciții înmultire. Jocuri inmultire. Fișe de lucru inmultire Pentru consolidarea înmulțirii am realiat câteva materiale. Acestea pot fi descărcate accesând link-ul de la sfârșitul postării. 😊fișe de lucru pentru înțelegerea înmultirii   😊Exersarea înmulțirii - după codul culorilor 😊Exersarea înmultirii și a limbajului matematic- pliante cu inmultirea 😊motivarea elevilor pentru învățare - pașaportul înmulțirii  Mai multe despre pasaport aici: https://www.aventurilascoala.ro/2019/08/tinutul-vrajit-al-inmultirii-si.html 😊jocuri cu tabla inmultirii       Găsești fișele, jocurile, pasaportul, etc aici:  inmultire-fise-jocuri  -descarca 😊Alte idei despre înmultire:  joc-eu am-cine are bradul impodobit-clasa a III-a joc-ghiceste cine sunt decor-inmultiri de toamna joc-trenuletul matematic      Noi jucăm și ”Autobuzul”, ”Lovește musca”, ”Scărița”, ”Spune primul!-cu zaruri sau carti de joc”. Cand o să am timp, voi explica despre fiec

Adunarea și scăderea cu 4-wordart

 
Repetăm adunarea și scăderea cu 4. Voi proiecta pe tablă wordart-ul și vom da din mână în mână mouse-ul wireless. (apoi folosim dezinfectantul) Fiecare copil își va alege un exercițiu și îl va rezolva. Exercițiul selectat se rotește și se mărește. Astăzi am citit cu ajutorul unei văcuțe wordart. Copiilor le-a plăcut foarte mult. Găsești ideea aici.

Vom lipi și în caiete fișa. Fiecare copil își va selecta 8 exerciții diferite. Le va scrie și le va rezolva.

Descarcă fișa de lipit  aici.

Găsești fișa interactivă aici.

 

Comentarii