Alfabet cu albinute - Clasa albinutelor

   ALFABET CU ALBINUȚE-LITERE MARI DE TIPAR    Clasa albinuțelor Alfabet potrivit pentru clasa albinuțelor- Se pot decupa literele și se formează mesaje ce pot fi afișate pe tablă sau pe panouri cu diverse ocazii.       Planse cu literele mari de tipar pentru afisare.        Descărcați fișierul de  aici  .       Mult succes!                Ilona

Adunarea și scăderea cu 4-wordart

 
Repetăm adunarea și scăderea cu 4. Voi proiecta pe tablă wordart-ul și vom da din mână în mână mouse-ul wireless. (apoi folosim dezinfectantul) Fiecare copil își va alege un exercițiu și îl va rezolva. Exercițiul selectat se rotește și se mărește. Astăzi am citit cu ajutorul unei văcuțe wordart. Copiilor le-a plăcut foarte mult. Găsești ideea aici.

Vom lipi și în caiete fișa. Fiecare copil își va selecta 8 exerciții diferite. Le va scrie și le va rezolva.

Descarcă fișa de lipit  aici.

Găsești fișa interactivă aici.

 

Comentarii