Alfabet cu albinute - Clasa albinutelor

   ALFABET CU ALBINUȚE-LITERE MARI DE TIPAR    Clasa albinuțelor Alfabet potrivit pentru clasa albinuțelor- Se pot decupa literele și se formează mesaje ce pot fi afișate pe tablă sau pe panouri cu diverse ocazii.       Planse cu literele mari de tipar pentru afisare.        Descărcați fișierul de  aici  .       Mult succes!                Ilona

Litera V - fișă de citire - wordart

 

Mi-am amintit ce mult îndrăgeau copiii mei, din seria trecută, WORDART-UL. Am realizat pentru litera V o fișă simpatică. Copiii vor primi fișa și o vor lipi în caiete. La tablă voi proiecta fișa jucăușă.
Sigur îi vor încânta cuvintele care se măresc și ”dansează”.

Descarcă fișa de aici  (o imagine pe pagină). sau aici (4 imagini pe pagină)

Atașez link-ul spre fișa interactivă. Dacă dați clik pe cuvânt, se va mări și mișca.


Mult succes!

Comentarii

  1. Felicitări pentru fișa deosebită pe care ați realizat-o ! Multumim !

    RăspundețiȘtergere

Trimiteți un comentariu