Pliante literele Ă, Î , Â - CLASA PREGĂTITOARE

  Pliante litere Ă, Î, Â CLASA PREGĂTITOARE Pliante pentru literele Ă-pălărie                                     Î-înghețată și împărat                                     Â-câine Dacă nu știți cum să îndoiți pentru ca jumătățile să se îmbine perfect, intrați la prima postare despre pliante,  AICI  am explicat pașii îndoirii. Descarcă pliantele cu literele ă, î, â de  AICI. Sper să vă fie de folos! Spor și succes!          Ilona

Litera V - fișă de citire - wordart

 

Mi-am amintit ce mult îndrăgeau copiii mei, din seria trecută, WORDART-UL. Am realizat pentru litera V o fișă simpatică. Copiii vor primi fișa și o vor lipi în caiete. La tablă voi proiecta fișa jucăușă.
Sigur îi vor încânta cuvintele care se măresc și ”dansează”.

Descarcă fișa de aici  (o imagine pe pagină). sau aici (4 imagini pe pagină)

Atașez link-ul spre fișa interactivă. Dacă dați clik pe cuvânt, se va mări și mișca.


Mult succes!

Comentarii

  1. Felicitări pentru fișa deosebită pe care ați realizat-o ! Multumim !

    RăspundețiȘtergere

Trimiteți un comentariu