SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

Evaluare inițială CRL-clasa I

Evaluare inițială la disciplina Comunicare în limba română,
 clasa I.

         Este o evaluare cu itemi diferiți despre sunete, litere, silabe, citire conștientă. Mai avem câteva ore  din recapitularea cunoștințelor din clasa pregătitoare.
PS. Stiu că literele se scriu și sunetele se aud, dar nu am vrut sa complic cerința primului exercițiu.

         Descarcă evaluarea de aici.

                 Succes!
                     Ilona


Comentarii