Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Evaluare inițială CRL-clasa I

Evaluare inițială la disciplina Comunicare în limba română, clasa I.

         Este o evaluare cu itemi diferiți despre sunete, litere, silabe, citire conștientă. Mai avem câteva ore           din recapitularea cunoștințelor din clasa pregătitoare.

         Descarcă evaluarea de aici.

                 Succes!
                     Ilona


Comentarii