Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

Evaluare inițială CRL-clasa I

Evaluare inițială la disciplina Comunicare în limba română, clasa I.

         Este o evaluare cu itemi diferiți despre sunete, litere, silabe, citire conștientă. Mai avem câteva ore           din recapitularea cunoștințelor din clasa pregătitoare.

         Descarcă evaluarea de aici.

                 Succes!
                     Ilona


Comentarii