Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

Evaluare inițială CRL-clasa I

Evaluare inițială la disciplina Comunicare în limba română,
 clasa I.

         Este o evaluare cu itemi diferiți despre sunete, litere, silabe, citire conștientă. Mai avem câteva ore  din recapitularea cunoștințelor din clasa pregătitoare.
PS. Stiu că literele se scriu și sunetele se aud, dar nu am vrut sa complic cerința primului exercițiu.

         Descarcă evaluarea de aici.

                 Succes!
                     Ilona


Comentarii