Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Evaluare initiala MEM - clasa I

Evaluare inițială la disciplina Matematică și explorarea mediului
      Testul conține itemi diferiți despre noțiunile învățate în clasa pregătitoare: numere, numărare, comparare, ordonare, calcul, figuri geometrice și rezolvare de probleme. 

Descarcă testul de AICI.

 Succes!

Comentarii