Inmultire-tabla inmultirii-fise-jocuri-înmulțire clasa a II-a

 TABLA ÎNMULȚIRII Inmultirea numerelor naturale 0-100 Exerciții înmultire. Jocuri inmultire. Fișe de lucru inmultire Pentru consolidarea înmulțirii am realiat câteva materiale. Acestea pot fi descărcate accesând link-ul de la sfârșitul postării. 😊fișe de lucru pentru înțelegerea înmultirii   😊Exersarea înmulțirii - după codul culorilor 😊Exersarea înmultirii și a limbajului matematic- pliante cu inmultirea 😊motivarea elevilor pentru învățare - pașaportul înmulțirii  Mai multe despre pasaport aici: https://www.aventurilascoala.ro/2019/08/tinutul-vrajit-al-inmultirii-si.html 😊jocuri cu tabla inmultirii       Găsești fișele, jocurile, pasaportul, etc aici:  inmultire-fise-jocuri  -descarca 😊Alte idei despre înmultire:  joc-eu am-cine are bradul impodobit-clasa a III-a joc-ghiceste cine sunt decor-inmultiri de toamna joc-trenuletul matematic      Noi jucăm și ”Autobuzul”, ”Lovește musca”, ”Scărița”, ”Spune primul!-cu zaruri sau carti de joc”. Cand o să am timp, voi explica despre fiec

Mesaj codificat pentru prima zi de scoala

 

Pentru prima zi de școală, o surpriză de pus pe băncuțe

     Am pregătit un mesaj codificat pentru elevi.  Fiecare elev va descifra codul, va scrie fiecare literă și va afla ce mesaj i-a scris învățătoarea/ învățătorul. Codul respectă litera inițială a denumirilor imaginilor, mai puțin litera Ă. 
     Sunt mesaje pentru clasele I și a II-a. Copiii pot colora și imaginile. 
     Inspirația pentru acest material vine de la Twinkl. Mulțumesc!

UPDATE- Am adăugat și pentru clasele a III-a și a IV-a.

     Descarcă materialul. mesaj învățătoare alb-negru                   mesaj color

                                      mesaj învățător
     Mult succes!
 
              Ilona

Comentarii

 1. Super! Le punem mintea copiiilor in functiune inca din prima zi.

  RăspundețiȘtergere
 2. Buna ziua! Ar fi grozav si pentru clasa a III-a.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Se rezolva, o sa adaug și pe a 3 a și a 4 a. Mie mi se pare facil pentru ei. Vreau sa găsesc alt fel de cod pe ei.

   Ștergere
 3. Bună seara. As dori pentru clasa a-IV-a. Oare puteți sa faceți color? Îmi puteți trimite pe adresa mihaelacismas26@yahoo.com Nu pot descarca de aici,nu știu de ce. Multumesc frumos!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Am actualizat link-urile, sper să fie ok acum. Aș putea să fac color, dar aceeași culoare toate, doar contur sau pline.

   Ștergere
  2. Am actualizat materialul. Am făcut și color, de fapt monocolor.

   Ștergere
 4. Mulțumesc frumos!❤️❤️❤️

  RăspundețiȘtergere

Trimiteți un comentariu