Pliante literele Ă, Î , Â - CLASA PREGĂTITOARE

  Pliante litere Ă, Î, Â CLASA PREGĂTITOARE Pliante pentru literele Ă-pălărie                                     Î-înghețată și împărat                                     Â-câine Dacă nu știți cum să îndoiți pentru ca jumătățile să se îmbine perfect, intrați la prima postare despre pliante,  AICI  am explicat pașii îndoirii. Descarcă pliantele cu literele ă, î, â de  AICI. Sper să vă fie de folos! Spor și succes!          Ilona

ALFABETUL PUZZLE - Litere puzzle

 

ALFABETUL PUZZLE

LITERE PUZZLE

         Alfabetul puzzle conține literele mari de tipar. Literele au imagini și linii pe care trebuie tăiat pentru a deveni un puzzle.
          Poate fi o activitate individuală. Fiecare copil primește litera, o decupează, taie bucățile, apoi o reasamblează, o lipește pe un suport, o colorează. Coloratul poate fi și primul pas, lipitul poate fi opțional.
         
   
Sau poate fi o activitate de echipă. Copiii primesc 2,3 litere. 
1. Decupează, amestecă parțile.
2. Separă bucățile pe litere, cu ajutorul sunetului inițial al denumirii imaginilor.
3. Asamblează literele.
(Opțional literele pot fi colorate și lipite.)

Puteți descărca materialul de AICI.

Mult succes!
        Ilona

Comentarii