Inmultire-tabla inmultirii-fise-jocuri-înmulțire clasa a II-a

 TABLA ÎNMULȚIRII Inmultirea numerelor naturale 0-100 Exerciții înmultire. Jocuri inmultire. Fișe de lucru inmultire Pentru consolidarea înmulțirii am realiat câteva materiale. Acestea pot fi descărcate accesând link-ul de la sfârșitul postării. 😊fișe de lucru pentru înțelegerea înmultirii   😊Exersarea înmulțirii - după codul culorilor 😊Exersarea înmultirii și a limbajului matematic- pliante cu inmultirea 😊motivarea elevilor pentru învățare - pașaportul înmulțirii  Mai multe despre pasaport aici: https://www.aventurilascoala.ro/2019/08/tinutul-vrajit-al-inmultirii-si.html 😊jocuri cu tabla inmultirii       Găsești fișele, jocurile, pasaportul, etc aici:  inmultire-fise-jocuri  -descarca 😊Alte idei despre înmultire:  joc-eu am-cine are bradul impodobit-clasa a III-a joc-ghiceste cine sunt decor-inmultiri de toamna joc-trenuletul matematic      Noi jucăm și ”Autobuzul”, ”Lovește musca”, ”Scărița”, ”Spune primul!-cu zaruri sau carti de joc”. Cand o să am timp, voi explica despre fiec

Litera R - RACHETE - Formare de cuvinte

 


Joc pentru formare de cuvinte - R de la RACHETĂ

Copiii vor lucra în echipă, vor primi elementele rachetelor. Trebuie să decupeze, să potrivească formele pentru a forma cuvinte, să asambeleze, să lipească. Pe vârf pot scrie în cerculeț numărul de silabe al cuvântului sau numărul de litere.

Descarcă jocul de aici.

Alte materiale potrivite pentru litera R:

Fisă de colorat și lipit în caiete - litera R aici.

Puzzle R aici

Brățară R aici

Fișă de lucru R aici

Carticica pliant - a,m,r,e - aici.

Pentru încălzire, destindere, muzică și mișcare câteva link-uri:

we will rock you - ritmogramă 

we will rock you -varianta 2

we will rock you - dans

A ram, sam, sam - dans Gașca Zurli

Pantera roz muzicogramă 

Spor și inspirație!

Ilona

Comentarii