Pliante literele Ă, Î , Â - CLASA PREGĂTITOARE

  Pliante litere Ă, Î, Â CLASA PREGĂTITOARE Pliante pentru literele Ă-pălărie                                     Î-înghețată și împărat                                     Â-câine Dacă nu știți cum să îndoiți pentru ca jumătățile să se îmbine perfect, intrați la prima postare despre pliante,  AICI  am explicat pașii îndoirii. Descarcă pliantele cu literele ă, î, â de  AICI. Sper să vă fie de folos! Spor și succes!          Ilona

Litera R - RACHETE - Formare de cuvinte

 


Joc pentru formare de cuvinte - R de la RACHETĂ

Copiii vor lucra în echipă, vor primi elementele rachetelor. Trebuie să decupeze, să potrivească formele pentru a forma cuvinte, să asambeleze, să lipească. Pe vârf pot scrie în cerculeț numărul de silabe al cuvântului sau numărul de litere.

Descarcă jocul de aici.

Alte materiale potrivite pentru litera R:

Fisă de colorat și lipit în caiete - litera R aici.

Puzzle R aici

Brățară R aici

Fișă de lucru R aici

Carticica pliant - a,m,r,e - aici.

Pentru încălzire, destindere, muzică și mișcare câteva link-uri:

we will rock you - ritmogramă 

we will rock you -varianta 2

we will rock you - dans

A ram, sam, sam - dans Gașca Zurli

Pantera roz muzicogramă 

Spor și inspirație!

Ilona

Comentarii