Pliante literele Ă, Î , Â - CLASA PREGĂTITOARE

  Pliante litere Ă, Î, Â CLASA PREGĂTITOARE Pliante pentru literele Ă-pălărie                                     Î-înghețată și împărat                                     Â-câine Dacă nu știți cum să îndoiți pentru ca jumătățile să se îmbine perfect, intrați la prima postare despre pliante,  AICI  am explicat pașii îndoirii. Descarcă pliantele cu literele ă, î, â de  AICI. Sper să vă fie de folos! Spor și succes!          Ilona

Alfabetul- Bratari cu litere si imagini-clasa pregatitoare

Brățări cu litere și imagini


         O activitate potrivită pentru clasa pregătitoare sau clasa I. Copiilor le place să meșterească, brățările vor fi pe placul lor. Acestea conțin litere și imagini ale căror denumiri încep cu sunetul corespunzător literelor.

          Sunt ușor de confecționat:

1. Se printează modelul de AICI (7 brățări cu acceași literă pe o pagină)  

                                      sau de aici (mai multe litere pe o pagină).

2. Se decupează pe linie pentru a separa brățările.

3. Se colorează literele și imaginile.

4. Se potrivește pe mână și se lipește.

    Este o lucrare ușoară. Poate fi confecționată în completarea orelor de comunicare sau la AVAP.

     Poate fi și o activitate de vacanță pentru actualizarea literelor învățate la pregătitoare.

     Mult succes!

              Ilona 

Comentarii