Inmultire-tabla inmultirii-fise-jocuri-înmulțire clasa a II-a

 TABLA ÎNMULȚIRII Inmultirea numerelor naturale 0-100 Exerciții înmultire. Jocuri inmultire. Fișe de lucru inmultire Pentru consolidarea înmulțirii am realiat câteva materiale. Acestea pot fi descărcate accesând link-ul de la sfârșitul postării. 😊fișe de lucru pentru înțelegerea înmultirii   😊Exersarea înmulțirii - după codul culorilor 😊Exersarea înmultirii și a limbajului matematic- pliante cu inmultirea 😊motivarea elevilor pentru învățare - pașaportul înmulțirii  Mai multe despre pasaport aici: https://www.aventurilascoala.ro/2019/08/tinutul-vrajit-al-inmultirii-si.html 😊jocuri cu tabla inmultirii       Găsești fișele, jocurile, pasaportul, etc aici:  inmultire-fise-jocuri  -descarca 😊Alte idei despre înmultire:  joc-eu am-cine are bradul impodobit-clasa a III-a joc-ghiceste cine sunt decor-inmultiri de toamna joc-trenuletul matematic      Noi jucăm și ”Autobuzul”, ”Lovește musca”, ”Scărița”, ”Spune primul!-cu zaruri sau carti de joc”. Cand o să am timp, voi explica despre fiec

Alfabetul- Bratari cu litere si imagini-clasa pregatitoare

Brățări cu litere și imagini


         O activitate potrivită pentru clasa pregătitoare sau clasa I. Copiilor le place să meșterească, brățările vor fi pe placul lor. Acestea conțin litere și imagini ale căror denumiri încep cu sunetul corespunzător literelor.

          Sunt ușor de confecționat:

1. Se printează modelul de AICI (7 brățări cu acceași literă pe o pagină)  

                                      sau de aici (mai multe litere pe o pagină).

2. Se decupează pe linie pentru a separa brățările.

3. Se colorează literele și imaginile.

4. Se potrivește pe mână și se lipește.

    Este o lucrare ușoară. Poate fi confecționată în completarea orelor de comunicare sau la AVAP.

     Poate fi și o activitate de vacanță pentru actualizarea literelor învățate la pregătitoare.

     Mult succes!

              Ilona 

Comentarii