Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Adunarea si scaderea cu trecere peste ordin, 0-20 - joc Eu am/ Cine are?


Adunarea și scăderea cu trecere peste ordin
”Eu am .../ Cine are...?”
Jocuri pentru consolidarea calculelor până la 20

       Suntem la adunarea și scăderea până la 100. Am realizat jocurile pentru a exersa calculele până la 20. E nevoie de mult exercițiu până la 20, pentru a fi mai bine cu numere mai mari. Copiii au înțeles algoritmul de calcul, dar pentru a fi mai rapizi, exersăm mereu.
      Jocurile conțin între 24 și 26 de cartonașe, pentru că rezultatele se repetă, este indicat ca ultimul cartonaș, cel cu STOP!, să îl tineți dv. Dacă îl are un copil, poate întrerupe jocul prea devreme și nu apucă toți copiii să participe.


 

Comentarii