SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

Săptămâna verde - activități

 

Săptămâna verde - Planificarea activităților

      Noi vom avea Săptămâna verde la sfârșitul lui aprilie, 24-28. Am planificat câteva activități care ne vor apropia mai mult de natură și ne vor responsabiliza mai mult. Va fi o săptămână plină, în fiecare zi ne vom bucura de verdele din jurul nostru.

     Puteți descărca planificarea de aici.

    Dacă doriți să folosiți o parte din ea sau să modificați ceva, descărcați prezentarea, apoi editați. 

       prezentare

     Mult succes!

              Ilona
Comentarii

Trimiteți un comentariu