Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Săptămâna verde - activități

 

Săptămâna verde - Planificarea activităților

      Noi vom avea Săptămâna verde la sfârșitul lui aprilie, 24-28. Am planificat câteva activități care ne vor apropia mai mult de natură și ne vor responsabiliza mai mult. Va fi o săptămână plină, în fiecare zi ne vom bucura de verdele din jurul nostru.

     Puteți descărca planificarea de aici.

    Dacă doriți să folosiți o parte din ea sau să modificați ceva, descărcați prezentarea, apoi editați. 

       prezentare

     Mult succes!

              Ilona
Comentarii

Trimiteți un comentariu