Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

Săptămâna verde - activități

 

Săptămâna verde - Planificarea activităților

      Noi vom avea Săptămâna verde la sfârșitul lui aprilie, 24-28. Am planificat câteva activități care ne vor apropia mai mult de natură și ne vor responsabiliza mai mult. Va fi o săptămână plină, în fiecare zi ne vom bucura de verdele din jurul nostru.

     Puteți descărca planificarea de aici.

    Dacă doriți să folosiți o parte din ea sau să modificați ceva, descărcați prezentarea, apoi editați. 

       prezentare

     Mult succes!

              Ilona
Comentarii

Trimiteți un comentariu