Pliante literele Ă, Î , Â - CLASA PREGĂTITOARE

  Pliante litere Ă, Î, Â CLASA PREGĂTITOARE Pliante pentru literele Ă-pălărie                                     Î-înghețată și împărat                                     Â-câine Dacă nu știți cum să îndoiți pentru ca jumătățile să se îmbine perfect, intrați la prima postare despre pliante,  AICI  am explicat pașii îndoirii. Descarcă pliantele cu literele ă, î, â de  AICI. Sper să vă fie de folos! Spor și succes!          Ilona

Ninge cu numere - Numere naturale de la 0 la 100 - ordonare, comparare

 


Ninge cu numere. Exerciții pentru consolidarea noțiunilor despre comparare, ordonare, formare a numerelor de la 30 la 100.

Norișorii se printează, se decupează, se pun pe tablă, iar copiii scriu rezolvările sub ei. 

Am aplicat și în alți ani această metodă, copiilor le-a plăcut și au participat activ toți.

Descarcă norii de AICI.

Mult succes!

Comentarii