Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

Ninge cu numere - Numere naturale de la 0 la 100 - ordonare, comparare

 


Ninge cu numere. Exerciții pentru consolidarea noțiunilor despre comparare, ordonare, formare a numerelor de la 30 la 100.

Norișorii se printează, se decupează, se pun pe tablă, iar copiii scriu rezolvările sub ei. 

Am aplicat și în alți ani această metodă, copiilor le-a plăcut și au participat activ toți.

Descarcă norii de AICI.

Mult succes!

Comentarii