Alfabet cu albinute - Clasa albinutelor

   ALFABET CU ALBINUȚE-LITERE MARI DE TIPAR    Clasa albinuțelor Alfabet potrivit pentru clasa albinuțelor- Se pot decupa literele și se formează mesaje ce pot fi afișate pe tablă sau pe panouri cu diverse ocazii.       Planse cu literele mari de tipar pentru afisare.        Descărcați fișierul de  aici  .       Mult succes!                Ilona

Ninge cu numere - Numere naturale de la 0 la 100 - ordonare, comparare

 


Ninge cu numere. Exerciții pentru consolidarea noțiunilor despre comparare, ordonare, formare a numerelor de la 30 la 100.

Norișorii se printează, se decupează, se pun pe tablă, iar copiii scriu rezolvările sub ei. 

Am aplicat și în alți ani această metodă, copiilor le-a plăcut și au participat activ toți.

Descarcă norii de AICI.

Mult succes!

Comentarii