Pliante literele Ă, Î , Â - CLASA PREGĂTITOARE

  Pliante litere Ă, Î, Â CLASA PREGĂTITOARE Pliante pentru literele Ă-pălărie                                     Î-înghețată și împărat                                     Â-câine Dacă nu știți cum să îndoiți pentru ca jumătățile să se îmbine perfect, intrați la prima postare despre pliante,  AICI  am explicat pașii îndoirii. Descarcă pliantele cu literele ă, î, â de  AICI. Sper să vă fie de folos! Spor și succes!          Ilona

Coronița toamnei - AVAP
CORONIȚA TOAMNEI - două idei foarte simple și drăguțe.

Primul model-materiale: 2 fâșii de carton colorat, frunze, lipici. 


Pe fâșiile de carton se lipesc frunzele cu vârful în sus, apoi se lipesc fâșiile între ele și gata.Modelul 2 - carton/coală albă, foarfece, lipici, creioane colorate.


Se printează modelul, se colorează Rumenel și prietenii lui, se decupează coronița, se îmbină fâșiile, se lipesc sau se colorează, se decupează fructele (modelul cu fructele mai mari), se lipesc pe fâșii, se îmbină fâșiile, se lipesc. 


Descarcă coronița
 

Pentru AVAP las aici mai multe link-uri către lucrări ușoare și frumoase de pe krokotak. Dacă dați click pe imagine, se afișează modelul de printat.

măr și viermișor

măr 3D

pară 3D

fructe

toamnă tablou

ghirlandă din frunze

Mult succes!

Ilona

Comentarii