Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

Stegulețe pentru prima zi de școală

 

Surprize pentru copii - prima zi de scoală

      Fiecare elev găsește pe băncuță o surpriză de la învățător. Un steguleț colorat, cu un mesaj care îi amintește că a crescut, că pășește într-o nouă clasă, îl va bucura. Va flutura cu voioșie stegulețul, arătându-le tuturor că este elev. 
     Stegulețele se fac foarte ușor: Se printează modelul de steguleț ales, se decupează, se îndoaie și se lipește pe o frigăruie mai lungă sau pe un pai de suc. 
     Materialul cuprinde mai multe forme și mărimi de stegulețe.

Descarcă stegulețele de aici

     Dacă vrei coronițe cu mesajul ”Sunt elev în ....!”, găsești aici.

     Să aveți spor! 
               Ilona

Comentarii

Trimiteți un comentariu