Stegulețe pentru prima zi de școală

Surprize pentru copii - prima zi de scoală

Fiecare elev găsește pe băncuță o surpriză de la învățător. Un steguleț colorat, cu un mesaj care îi amintește că a crescut, că pășește într-o nouă clasă, îl va bucura. Va flutura cu voioșie stegulețul, arătându-le tuturor că este elev.
     Stegulețele se fac foarte ușor: Se printează modelul de steguleț ales, se decupează, se îndoaie și se lipește pe o frigăruie mai lungă sau pe un pai de suc.
     Materialul cuprinde mai multe forme și mărimi de stegulețe.

Descarcă stegulețele de aici

Dacă vrei coronițe cu mesajul ”Sunt elev în ....!”, găsești aici.

Să aveți spor!