SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

Stegulețe pentru prima zi de școală

 

Surprize pentru copii - prima zi de scoală

      Fiecare elev găsește pe băncuță o surpriză de la învățător. Un steguleț colorat, cu un mesaj care îi amintește că a crescut, că pășește într-o nouă clasă, îl va bucura. Va flutura cu voioșie stegulețul, arătându-le tuturor că este elev. 
     Stegulețele se fac foarte ușor: Se printează modelul de steguleț ales, se decupează, se îndoaie și se lipește pe o frigăruie mai lungă sau pe un pai de suc. 
     Materialul cuprinde mai multe forme și mărimi de stegulețe.

Descarcă stegulețele de aici

     Dacă vrei coronițe cu mesajul ”Sunt elev în ....!”, găsești aici.

     Să aveți spor! 
               Ilona

Comentarii

Trimiteți un comentariu