Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Stegulețe pentru prima zi de școală

 

Surprize pentru copii - prima zi de scoală

      Fiecare elev găsește pe băncuță o surpriză de la învățător. Un steguleț colorat, cu un mesaj care îi amintește că a crescut, că pășește într-o nouă clasă, îl va bucura. Va flutura cu voioșie stegulețul, arătându-le tuturor că este elev. 
     Stegulețele se fac foarte ușor: Se printează modelul de steguleț ales, se decupează, se îndoaie și se lipește pe o frigăruie mai lungă sau pe un pai de suc. 
     Materialul cuprinde mai multe forme și mărimi de stegulețe.

Descarcă stegulețele de aici

     Dacă vrei coronițe cu mesajul ”Sunt elev în ....!”, găsești aici.

     Să aveți spor! 
               Ilona

Comentarii

Trimiteți un comentariu