Coronițe pentru prima zi de școală

Prima zi de școală este specială. Încercăm întotdeauna să îi așteptîm pe copii cu mici surprize. Copiii mici, de pregătitoare, clasa I și a II-a, se vor bucura de coronițele cu mesajul ”Sunt elev/elevă în clasa ... !”. Vor fi mândri să le poarte, să arate tuturor că au crescut, că sunt elevi.

Materialul conține 3 modele de coronițe :

Prima este simplă, se poate printa pe coli colorate, se decupează și se lipește.

Celelalte două pot fi confecționate de copii în totalitate sau învățătorul le decupează și le lipește, iar copiii doar colorează. Poate fi o activitate plăcută pentru primele zile de școală.

Mesajele sunt pentru clasa pregătitoare, clasa I și clasa a II-a.

Descarcă materialul de aici:  pentru băieți     pentru fete

Mult succes și inspirație!