Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

Litera B - fisa de citire, fise de lucru

Aventura continuă cu LITERA B. Suntem mai buni, mai rapizi și foarte mândri de realizările noastre.
Pentru săptămâna lui B- câteva materiale:
👄FIȘĂ DE CITIRE  diferențiată
        
😇 FIȘĂ DE LUCRU - exerciții pentru verificarea citirii conștiente.

👀CAREU PENTRU CĂUTARE DE CUVINTE

👍REBUS
 Îi voi provoca să-și citească singuri definițiile.💥

💙FIȘĂ DE LUCRU - cuvinte, propoziții

😊 Fișă pentru o activitate independentă
 
Materialele se pot descărca de AICI.

👬 FIȘĂ pentru discriminarea literelor b-d. 

  descarcă

Pentru discriminarea literelor b și d găsiți câteva materiale din anii trecuti aici.

Mult succes și inspirație!

                   Ilona

😊😊😊

 

Comentarii