Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

O cărticică despre IARNĂ

 Carte OM DE ZĂPADĂ 

    Iarna nu vrea să ne aducă zăpadă! Asta mă întristează. Nu e iarnă dacă nu ninge! Of! 😌           
   Cred că de aceea m-am gândit la un proiect mai vechi, care se potrivește perfect în această perioadă.       Este vorba de CĂRTICICA despre IARNĂ. O carte sub forma unui om de zăpadă, cerințele vizează mai multe discipline, este potrivită pentru clasele II-IV. 

Iată câteva pagini:
  Copiii mei, din seria trecută, au realizat-o cu mare plăcere. Dacă vă place, să aveți mult spor!

Poți să descarci materialul de aici carte IARNA

Cărți despre celelalte anotimpuri


Alte cărticele

Comentarii

Trimiteți un comentariu