Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

O cărticică despre IARNĂ

 Carte OM DE ZĂPADĂ 

    Iarna nu vrea să ne aducă zăpadă! Asta mă întristează. Nu e iarnă dacă nu ninge! Of! 😌           
   Cred că de aceea m-am gândit la un proiect mai vechi, care se potrivește perfect în această perioadă.       Este vorba de CĂRTICICA despre IARNĂ. O carte sub forma unui om de zăpadă, cerințele vizează mai multe discipline, este potrivită pentru clasele II-IV. 

Iată câteva pagini:
  Copiii mei, din seria trecută, au realizat-o cu mare plăcere. Dacă vă place, să aveți mult spor!

Poți să descarci materialul de aici carte IARNA

Cărți despre celelalte anotimpuri


Alte cărticele

Comentarii

Trimiteți un comentariu