Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

O cărticică despre IARNĂ

 Carte OM DE ZĂPADĂ 

    Iarna nu vrea să ne aducă zăpadă! Asta mă întristează. Nu e iarnă dacă nu ninge! Of! 😌           
   Cred că de aceea m-am gândit la un proiect mai vechi, care se potrivește perfect în această perioadă.       Este vorba de CĂRTICICA despre IARNĂ. O carte sub forma unui om de zăpadă, cerințele vizează mai multe discipline, este potrivită pentru clasele II-IV. 

Iată câteva pagini:
  Copiii mei, din seria trecută, au realizat-o cu mare plăcere. Dacă vă place, să aveți mult spor!

Poți să descarci materialul de aici carte IARNA

Cărți despre celelalte anotimpuri


Alte cărticele

Comentarii

Trimiteți un comentariu