SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

O cărticică despre IARNĂ

 Carte OM DE ZĂPADĂ 

    Iarna nu vrea să ne aducă zăpadă! Asta mă întristează. Nu e iarnă dacă nu ninge! Of! 😌           
   Cred că de aceea m-am gândit la un proiect mai vechi, care se potrivește perfect în această perioadă.       Este vorba de CĂRTICICA despre IARNĂ. O carte sub forma unui om de zăpadă, cerințele vizează mai multe discipline, este potrivită pentru clasele II-IV. 

Iată câteva pagini:
  Copiii mei, din seria trecută, au realizat-o cu mare plăcere. Dacă vă place, să aveți mult spor!

Poți să descarci materialul de aici carte IARNA

Cărți despre celelalte anotimpuri


Alte cărticele

Comentarii

Trimiteți un comentariu