- Solicitați un link
- Alte aplicații
Activitate în echipă
Fiecare echipă va primi câte un set din piesele de puzzle. În set sunt amestecate piesele de la 3 litere - N, I, E.
Elevii vor selecta mai întâi piesele pentru fiecare literă, apoi vor asambla puzzle-ul pe care îl vor lipi pe un suport. La sfârșit pot colora imaginile.
Va fi un exercițiu bun pentru depistarea sunetului inițial al cuvintelor, pentru gestionarea lucrului în echipă, antrenarea atenției, organizarea și finalizarea unei lucrări. Sunt sigură că elevii mei vor fi încântați.
Dacă vă place ideea- descărcați literele puzzle.
Mult succes!
Comentarii
Trimiteți un comentariu