Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

LITERE PUZZLE - N, I, E

 Activitate în echipă 


     Fiecare echipă va primi câte un set din piesele de puzzle.  În set sunt amestecate piesele de la 3 litere - N, I, E.  


 Elevii vor selecta mai întâi piesele pentru fiecare literă, apoi vor asambla puzzle-ul pe care îl vor lipi pe un suport. La sfârșit pot colora imaginile.

      Va fi un exercițiu bun pentru depistarea sunetului inițial al cuvintelor, pentru gestionarea lucrului în echipă, antrenarea atenției, organizarea și finalizarea unei lucrări. Sunt sigură că elevii mei vor fi încântați.

      Dacă vă place ideea- descărcați literele puzzle.

Mult succes!

Comentarii