Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

GEOMETRIE - REBUS

Elemente de geometrie 


      V-am mai povestit cât este de ușor să faci rebusuri pe site-ul didactic.ro . Vă propun astăzi un rebus potrivit pentru recapitularea notiunilor de geometrie învățate în clasa a IV-a. Cuprinde aproape toate noțiuile despre figurile geometrice, începând de la dreaptă, până la perimetru și arie.
      Rebusul poate fi printat și dat ca fișă, dar poate fi rezolvat și on-line.

Pentru a rezolva on-line, intrați aici. rebus

Pentru a printa găsiți aici  descarcă rebus   sau direct de pe didactic  printați .

Mult succes!

Comentarii