SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

GEOMETRIE - REBUS

Elemente de geometrie 


      V-am mai povestit cât este de ușor să faci rebusuri pe site-ul didactic.ro . Vă propun astăzi un rebus potrivit pentru recapitularea notiunilor de geometrie învățate în clasa a IV-a. Cuprinde aproape toate noțiuile despre figurile geometrice, începând de la dreaptă, până la perimetru și arie.
      Rebusul poate fi printat și dat ca fișă, dar poate fi rezolvat și on-line.

Pentru a rezolva on-line, intrați aici. rebus

Pentru a printa găsiți aici  descarcă rebus   sau direct de pe didactic  printați .

Mult succes!

Comentarii