Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

GEOMETRIE - REBUS

Elemente de geometrie 


      V-am mai povestit cât este de ușor să faci rebusuri pe site-ul didactic.ro . Vă propun astăzi un rebus potrivit pentru recapitularea notiunilor de geometrie învățate în clasa a IV-a. Cuprinde aproape toate noțiuile despre figurile geometrice, începând de la dreaptă, până la perimetru și arie.
      Rebusul poate fi printat și dat ca fișă, dar poate fi rezolvat și on-line.

Pentru a rezolva on-line, intrați aici. rebus

Pentru a printa găsiți aici  descarcă rebus   sau direct de pe didactic  printați .

Mult succes!

Comentarii