Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

Substantivul jocuri - 2


JOCURI pentru SUBSTANTIV
1. Familia substantivelor- Cartonaşele trebuie grupate, se numeşte familia fiecărei grupe2. Repară sacii- joc despre nr. substantivelor- pune peticul potrivit3. Trenul substantivelor- joc cu mişcare, cântec şi voie bună. Urcă în tren doar cei care câştigă biletul.4. Colierul magic- joc despre genul substantivelor- decupare, sortare, lipire.


Descarcă materialele de aici


Alte jocuri pentru substantiv poţi găsi aici.


Lapbook substantiv aici.

Comentarii

Trimiteți un comentariu