SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

Substantivul jocuri - 2


JOCURI pentru SUBSTANTIV
1. Familia substantivelor- Cartonaşele trebuie grupate, se numeşte familia fiecărei grupe2. Repară sacii- joc despre nr. substantivelor- pune peticul potrivit3. Trenul substantivelor- joc cu mişcare, cântec şi voie bună. Urcă în tren doar cei care câştigă biletul.4. Colierul magic- joc despre genul substantivelor- decupare, sortare, lipire.


Descarcă materialele de aici


Alte jocuri pentru substantiv poţi găsi aici.


Lapbook substantiv aici.

Comentarii

Trimiteți un comentariu