Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

Substantivul jocuri - 2


JOCURI pentru SUBSTANTIV
1. Familia substantivelor- Cartonaşele trebuie grupate, se numeşte familia fiecărei grupe2. Repară sacii- joc despre nr. substantivelor- pune peticul potrivit3. Trenul substantivelor- joc cu mişcare, cântec şi voie bună. Urcă în tren doar cei care câştigă biletul.4. Colierul magic- joc despre genul substantivelor- decupare, sortare, lipire.


Descarcă materialele de aici


Alte jocuri pentru substantiv poţi găsi aici.


Lapbook substantiv aici.

Comentarii

Trimiteți un comentariu