Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Substantivul jocuri - 2


JOCURI pentru SUBSTANTIV
1. Familia substantivelor- Cartonaşele trebuie grupate, se numeşte familia fiecărei grupe2. Repară sacii- joc despre nr. substantivelor- pune peticul potrivit3. Trenul substantivelor- joc cu mişcare, cântec şi voie bună. Urcă în tren doar cei care câştigă biletul.4. Colierul magic- joc despre genul substantivelor- decupare, sortare, lipire.


Descarcă materialele de aici


Alte jocuri pentru substantiv poţi găsi aici.


Lapbook substantiv aici.

Comentarii

Trimiteți un comentariu