Alfabet cu albinute - Clasa albinutelor

ALFABET CU ALBINUȚE-LITERE MARI DE TIPAR    Clasa albinuțelor Alfabet potrivit pentru clasa albinuțelor- Se pot decupa literele și se formează mesaje ce pot fi afișate pe tablă sau pe panouri cu diverse ocazii.       Planse cu literele mari de tipar pentru afisare.        Descărcați fișierul de  aici  .       Mult succes!                Ilona

PRIMA ZI DE ȘCOALĂ - CLASA a III-a

DORINŢE, OBIECTIVE, AŞTEPTĂRI ... la începutul clasei a III-a.

La începutul fiecărui an şcolar facem o activitate despre dorinţele, obiectivele şi aşteptările noastre. E important să ştim cu ce teluri plecăm la drum.

Am gândit activitatea pe tema acestui an şcolar"Călătorim şi căutăm comori la şcoală". Am realizat harta comorilor din clasa a III-a pe o coală mare,copiii au primit o hartă mai mica (A4). Poţi descărca harta mică de AICI.

(harta mică)

Le-am dat copiilor nişte tălpi mici, colorate. Pe ele şi-au scris dorinţele, obiectivele, aşteptările pentru acest an şcolar, apoi le-am lipit pe conturul hărţii.

Descarca talpa de aici.

Va rămâne afişată tot anul şcolar. Vom verifica mereu dacă am atins obiectivele dorite. Pe drumul din interiorul hărţii,  vom scrie ce am reuşit să îndeplinim.

A fost o activitate pe placul copiilor, prin care am reuşit să ne stabilim obiectivele individuale, dar şi cele de grup.

Vă doresc mult succes!

1. Rodica Daniela Ilie10 septembrie 2019 la 16:44

Scandalos de antrenant! Mă voi deghiza cu tălpile de la 9 ani, cu obiectivele de acum, cu credinţele de atunci şi cu o cutezanţă dintotdeauna. Aşa mă voi înrola în acest proiect.

RăspundețiȘtergere