- Solicitați un link
- Alte aplicații
DORINŢE, OBIECTIVE, AŞTEPTĂRI ... la începutul clasei a III-a.
La începutul fiecărui an şcolar facem o activitate despre dorinţele, obiectivele şi aşteptările noastre. E important să ştim cu ce teluri plecăm la drum.
Am gândit activitatea pe tema acestui an şcolar"Călătorim şi căutăm comori la şcoală". Am realizat harta comorilor din clasa a III-a pe o coală mare,copiii au primit o hartă mai mica (A4). Poţi descărca harta mică de AICI.
Le-am dat copiilor nişte tălpi mici, colorate. Pe ele şi-au scris dorinţele, obiectivele, aşteptările pentru acest an şcolar, apoi le-am lipit pe conturul hărţii.
Descarca talpa de aici.
Va rămâne afişată tot anul şcolar. Vom verifica mereu dacă am atins obiectivele dorite. Pe drumul din interiorul hărţii, vom scrie ce am reuşit să îndeplinim.
A fost o activitate pe placul copiilor, prin care am reuşit să ne stabilim obiectivele individuale, dar şi cele de grup.
Le-am dat copiilor nişte tălpi mici, colorate. Pe ele şi-au scris dorinţele, obiectivele, aşteptările pentru acest an şcolar, apoi le-am lipit pe conturul hărţii.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjadKvPPmDDNuwWQ8JdtBYHhuwvDxOyTnXfslTnAymrr3Nyy9-Kb3hh3l4iF0GNJafQmw6sX2DkvUsiwYqTr7jutp7n2Ujo2NtXgrZk1JkPbUzG8izGDGlkdWQswhQRe_AmBEEO7OWLddyG/s320/69716380_388440365402219_3641881990673727488_n.jpg)
Va rămâne afişată tot anul şcolar. Vom verifica mereu dacă am atins obiectivele dorite. Pe drumul din interiorul hărţii, vom scrie ce am reuşit să îndeplinim.
A fost o activitate pe placul copiilor, prin care am reuşit să ne stabilim obiectivele individuale, dar şi cele de grup.
Vă doresc mult succes!
Ilona
clasa a II-a
clasa a III-a
clasa a IV-a
clasa I
diverse
dorinte
harta
obiective
prima zi
prima zi de scoala
prima zi de școală
- Solicitați un link
- Alte aplicații
Comentarii
Scandalos de antrenant! Mă voi deghiza cu tălpile de la 9 ani, cu obiectivele de acum, cu credinţele de atunci şi cu o cutezanţă dintotdeauna. Aşa mă voi înrola în acest proiect.
RăspundețiȘtergereVă luăm cu noi în aventură!
Ștergere