Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

CIORCHINE NUMERAŢIE 0-1000

       Exerciţii despre numerele naturale de la 0 la 1000.


Exerciţiile sunt scrise pe cercuri, ele vor fi boabele ciorchinelui. 
Poţi descărca fişele de aici:  Comentarii

Trimiteți un comentariu