SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

Matematica prin joc!


         Matematica poate fi DISTRACTIVĂ        Vrei să lucrezi puţină matematică în vacanţă? Iată o nouă provocare: O fisă distractivă cu adunarea până la 20, cu trecere peste ordin. 
        Într-un careu trebuie colorate rezultatele exercițiilor date. Copiilor mei le-a plăcut! 
Poţi descărca fişa de aici.
        Spor! Şi......stai pe aici! Mai am multe idei!  


Comentarii