Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Matematica prin joc!


         Matematica poate fi DISTRACTIVĂ        Vrei să lucrezi puţină matematică în vacanţă? Iată o nouă provocare: O fisă distractivă cu adunarea până la 20, cu trecere peste ordin. 
        Într-un careu trebuie colorate rezultatele exercițiilor date. Copiilor mei le-a plăcut! 
Poţi descărca fişa de aici.
        Spor! Şi......stai pe aici! Mai am multe idei!  


Comentarii