Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

Matematica prin joc!


         Matematica poate fi DISTRACTIVĂ        Vrei să lucrezi puţină matematică în vacanţă? Iată o nouă provocare: O fisă distractivă cu adunarea până la 20, cu trecere peste ordin. 
        Într-un careu trebuie colorate rezultatele exercițiilor date. Copiilor mei le-a plăcut! 
Poţi descărca fişa de aici.
        Spor! Şi......stai pe aici! Mai am multe idei!  


Comentarii