Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

Planuri pentru un an nou- Rezolutii la inceput de an

 

Planuri pentru un an nou

Rezolutii la inceput de an

        La început de an e bine să reflectăm puțin la ce a mers în anul anterior, ce am reușit, ce nu a ieșit și să ne setăm câteva obiective pentru anul nou. Am realizat o fișă care are elemente de colorat și 5 casete în care ne propunem 5 obiective pentru anul care a început.
Fișa se poate descărca de aici.
Vă doresc un An Nou plin de bucurii și realizări! Mult succes!
Ilona


Comentarii