Pliante literele Ă, Î , Â - CLASA PREGĂTITOARE

  Pliante litere Ă, Î, Â CLASA PREGĂTITOARE Pliante pentru literele Ă-pălărie                                     Î-înghețată și împărat                                     Â-câine Dacă nu știți cum să îndoiți pentru ca jumătățile să se îmbine perfect, intrați la prima postare despre pliante,  AICI  am explicat pașii îndoirii. Descarcă pliantele cu literele ă, î, â de  AICI. Sper să vă fie de folos! Spor și succes!          Ilona

Copacul cu vocale


  •  Copacul cu vocale

       Pentru afișarea vocalelor, eu am pus frunzele din imagine pe un copăcel decupat din polistiren negru, subțire. 

 
Materialul contine mai multe variante de afișaj:

😊Vocalele pe mere, pot fi așezate într-un pomisor sau într-un coș.😊Vocalele pe flori, puteți face o ghirlanda.

😊Vocalele cu ochișori,  puteți face o horă. 

😊Vocalele pe stegulețe,  puteți face un banner.

Descarcă materialul de AICI.

Mult succes în noul an școlar!
                        Ilona


Comentarii