Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

Copacul cu vocale


  •  Copacul cu vocale

       Pentru afișarea vocalelor, eu am pus frunzele din imagine pe un copăcel decupat din polistiren negru, subțire. 

 
Materialul contine mai multe variante de afișaj:

😊Vocalele pe mere, pot fi așezate într-un pomisor sau într-un coș.😊Vocalele pe flori, puteți face o ghirlanda.

😊Vocalele cu ochișori,  puteți face o horă. 

😊Vocalele pe stegulețe,  puteți face un banner.

Descarcă materialul de AICI.

Mult succes în noul an școlar!
                        Ilona


Comentarii