Pliante literele Ă, Î , Â - CLASA PREGĂTITOARE

  Pliante litere Ă, Î, Â CLASA PREGĂTITOARE Pliante pentru literele Ă-pălărie                                     Î-înghețată și împărat                                     Â-câine Dacă nu știți cum să îndoiți pentru ca jumătățile să se îmbine perfect, intrați la prima postare despre pliante,  AICI  am explicat pașii îndoirii. Descarcă pliantele cu literele ă, î, â de  AICI. Sper să vă fie de folos! Spor și succes!          Ilona

Regulile clasei - ciorchine

Ciorchinele cu regulile clasei

            Vă povesteam în postarea anterioară despre tema aleasă pentru decorul clasei, iată și regulile ”de toamnă”.  Întotdeauna avem  regulile afișate, în primele zile de școală ni le reamintim, le discutăm și revenim la ele de câte ori este necesar. Ciorchinele regulilor este un poster simplu de confecționat.
😊 Se printează modelul pe foi colorate.
😊 Se decupează boabele și frunzele. Poți trasa câteva umbre pe boabe, asta am învățat dintr-o postare a Emei - emalascoala.ro


😊Se asamblează ciorchinele.
😊Și gata, e numai bun de afișat și folosit.

        Descarcă materialul de AICI. 

      Sper să vă fie de folos ideea. Vă doresc să aveti doar copii cuminți! Mult succes!
                                                              Ilona


 

Comentarii

Trimiteți un comentariu