Inmultire-tabla inmultirii-fise-jocuri-înmulțire clasa a II-a

 TABLA ÎNMULȚIRII Inmultirea numerelor naturale 0-100 Exerciții înmultire. Jocuri inmultire. Fișe de lucru inmultire Pentru consolidarea înmulțirii am realiat câteva materiale. Acestea pot fi descărcate accesând link-ul de la sfârșitul postării. 😊fișe de lucru pentru înțelegerea înmultirii   😊Exersarea înmulțirii - după codul culorilor 😊Exersarea înmultirii și a limbajului matematic- pliante cu inmultirea 😊motivarea elevilor pentru învățare - pașaportul înmulțirii  Mai multe despre pasaport aici: https://www.aventurilascoala.ro/2019/08/tinutul-vrajit-al-inmultirii-si.html 😊jocuri cu tabla inmultirii       Găsești fișele, jocurile, pasaportul, etc aici:  inmultire-fise-jocuri  -descarca 😊Alte idei despre înmultire:  joc-eu am-cine are bradul impodobit-clasa a III-a joc-ghiceste cine sunt decor-inmultiri de toamna joc-trenuletul matematic      Noi jucăm și ”Autobuzul”, ”Lovește musca”, ”Scărița”, ”Spune primul!-cu zaruri sau carti de joc”. Cand o să am timp, voi explica despre fiec

Litera O- idei, materiale

 Litera O  -jocuri, fise de lucru, materiale😊Joc pentru depistarea sunetului ”o”

”Omida jucăușă” decarca - joc cu imagini

”Omida jucausă”descarca - joc cuvinte, propozitii

”Cățelul mâncăcios” descarcă -joc cu imagini

”Catelul mancacios” descarca - joc cuvinte

Alte materiale;

Litera O - puzzle și imagini de colorat 

O de colorat

litera O puzzle


Litera O - coronita -descarca

Litera O- bratara -descarca

Fise de lucru - fisa 1

                        fisa 2

                        fisa 3

Fișă de citire - ordinea literelor de la Sinapsis- descarcă.Sper să vă fie de folos! Mult succes!

Ilona

Comentarii