Inmultire-tabla inmultirii-fise-jocuri-înmulțire clasa a II-a

 TABLA ÎNMULȚIRII Inmultirea numerelor naturale 0-100 Exerciții înmultire. Jocuri inmultire. Fișe de lucru inmultire Pentru consolidarea înmulțirii am realiat câteva materiale. Acestea pot fi descărcate accesând link-ul de la sfârșitul postării. 😊fișe de lucru pentru înțelegerea înmultirii   😊Exersarea înmulțirii - după codul culorilor 😊Exersarea înmultirii și a limbajului matematic- pliante cu inmultirea 😊motivarea elevilor pentru învățare - pașaportul înmulțirii  Mai multe despre pasaport aici: https://www.aventurilascoala.ro/2019/08/tinutul-vrajit-al-inmultirii-si.html 😊jocuri cu tabla inmultirii       Găsești fișele, jocurile, pasaportul, etc aici:  inmultire-fise-jocuri  -descarca 😊Alte idei despre înmultire:  joc-eu am-cine are bradul impodobit-clasa a III-a joc-ghiceste cine sunt decor-inmultiri de toamna joc-trenuletul matematic      Noi jucăm și ”Autobuzul”, ”Lovește musca”, ”Scărița”, ”Spune primul!-cu zaruri sau carti de joc”. Cand o să am timp, voi explica despre fiec

FIȘĂ DE CITIRE A-T

 Să citim!

       Am învățat literele A, M, U, I, N, E, R, C, O. Vom învăța litera T mâine. Am pregătit câteva fișe pentru exersarea citirii. Avem și caiet de lectură de la Sinapsis, dar am simțit că este nevoie de mai mult.

    Fișele conțin cuvinte formate din 1,2,3 și 4 silabe, propoziții, imagini de pus în corespondență cu propoziția sau cuvântul corespunzător. 

    Copiii mei lucrează cu plăcere pe astfel de fișe. Citim împreună, citesc singuri, apoi îi provoc să citească unui coleg câte o coloană, colegul continuă altă coloană, citim selectiv-al 3-lea cuvânt din a 2-a coloană, de exemplu, facem citire amuzantă - citim ca piticii, șoriceii, uriașii sau ca orice ne vine în minte atunci. Stăm pe o fișă 2,3 ore. 

Sper să vă fie de folos materialul.

Descarcă fișa de citire

Joc pentru exersarea citirii-

WORDWALL


Mult succes și multă inspirație vă doresc!

Comentarii