Pliante literele Ă, Î , Â - CLASA PREGĂTITOARE

  Pliante litere Ă, Î, Â CLASA PREGĂTITOARE Pliante pentru literele Ă-pălărie                                     Î-înghețată și împărat                                     Â-câine Dacă nu știți cum să îndoiți pentru ca jumătățile să se îmbine perfect, intrați la prima postare despre pliante,  AICI  am explicat pașii îndoirii. Descarcă pliantele cu literele ă, î, â de  AICI. Sper să vă fie de folos! Spor și succes!          Ilona

ALFABET de colorat - Litere cu imagini de colorat

 

ALFABET DE COLORAT - LITERE CU IMAGINI DE COLORAT

     Alfabetul de colorat conține literele mari de tipar. Este un material util pentru clasa pregătitoare. Se poate folosi în orele de comunicare.
     Fiecare literă are imagini pentru colorat. Literele pot fi decupate și lipite în caiete sau se pot folosi ca fișe. 
     Copiilor le place coloratul și decupatul, vor lucra cu plăcere.
 

Puteți descărca materialul de AICI.

      Mult succes!
            Ilona

Comentarii