Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

ALFABET de colorat - Litere cu imagini de colorat

 

ALFABET DE COLORAT - LITERE CU IMAGINI DE COLORAT

     Alfabetul de colorat conține literele mari de tipar. Este un material util pentru clasa pregătitoare. Se poate folosi în orele de comunicare.
     Fiecare literă are imagini pentru colorat. Literele pot fi decupate și lipite în caiete sau se pot folosi ca fișe. 
     Copiilor le place coloratul și decupatul, vor lucra cu plăcere.
 

Puteți descărca materialul de AICI.

      Mult succes!
            Ilona

Comentarii