SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

 

Stegulete cu litere

Banner pentru serbarea abecedarului -decor

      Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie:
1. SERBAREA ABECEDARULUI
2. PARADA LITERELOR

     Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară. 

Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel.

Descarcă steguletele.

Spor și succes!

     Ilona

Comentarii

Trimiteți un comentariu