Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

 

Stegulete cu litere

Banner pentru serbarea abecedarului -decor

      Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie:
1. SERBAREA ABECEDARULUI
2. PARADA LITERELOR

     Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară. 

Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel.

Descarcă steguletele.

Spor și succes!

     Ilona

Comentarii

Trimiteți un comentariu