Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

Să numărăm zilele până la Crăciun


Un Moș Crăciun simpatic cu ajutorul căruia vom număra zilele pănă la Crăciun. Căciula lui este împărțită în 25 de casete. Vom colora câte o casetă în fiecare zi. Imaginea moșului este pe 2 coli A4. Se decupează și se lipesc cele 2 părți. 

Dacă vă place Moșul nostru, puteți descărca imaginile de aici: 

Numărare crescătoare


Numărare descrescătoare


Mult succes!
Ilona

 

Comentarii