Pliante literele Ă, Î , Â - CLASA PREGĂTITOARE

  Pliante litere Ă, Î, Â CLASA PREGĂTITOARE Pliante pentru literele Ă-pălărie                                     Î-înghețată și împărat                                     Â-câine Dacă nu știți cum să îndoiți pentru ca jumătățile să se îmbine perfect, intrați la prima postare despre pliante,  AICI  am explicat pașii îndoirii. Descarcă pliantele cu literele ă, î, â de  AICI. Sper să vă fie de folos! Spor și succes!          Ilona

Să numărăm zilele până la Crăciun


Un Moș Crăciun simpatic cu ajutorul căruia vom număra zilele pănă la Crăciun. Căciula lui este împărțită în 25 de casete. Vom colora câte o casetă în fiecare zi. Imaginea moșului este pe 2 coli A4. Se decupează și se lipesc cele 2 părți. 

Dacă vă place Moșul nostru, puteți descărca imaginile de aici: 

Numărare crescătoare


Numărare descrescătoare


Mult succes!
Ilona

 

Comentarii