Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Să numărăm zilele până la Crăciun


Un Moș Crăciun simpatic cu ajutorul căruia vom număra zilele pănă la Crăciun. Căciula lui este împărțită în 25 de casete. Vom colora câte o casetă în fiecare zi. Imaginea moșului este pe 2 coli A4. Se decupează și se lipesc cele 2 părți. 

Dacă vă place Moșul nostru, puteți descărca imaginile de aici: 

Numărare crescătoare


Numărare descrescătoare


Mult succes!
Ilona

 

Comentarii