Clopoțel pentru prima zi de școală

O surpriză pentru prima zi de școală

Am văzut ideea aceasta mai demult. Nu mai știu unde și la cine ca să pot să-i dau credit, dar îi mulțumesc foarte mult. Mi s-a părut potrivită pentru un început de an școlar, clopoțelul cheamă copiii în clase.
     Fotografia este veche, dar materialul este actualizat cu data de anul acesta.
    Se realizează foarte ușor:
Materiale necesare: carton colorat, bomboane ambalate (cel mai bine se așază cele care au un singur ”moț” la ambalaj), sfoară, lipici sau capsator.
😊Se printează pe carton colorat, dintr-un carton ies 2 clopoței.
😊Se îndoaie pe linia trasată.
😊Se decupează clopoțelul (cu foaia îndoită).
😊Se leagă sfoară de bombonele și apoi de mânerul clopoțelului. Bomboana trebuie să fie în interior.
😊Se capsează aripioarele.

Simplu și drăguț!

Descarcă clopoțelul cu mesaj- dna dirigintă;

Descarcă clopoțelul cu mesaj - dna învățătoare

Descarcă clopoțelul cu mesaj - doamna

Descarcă clopoțelul simplu.

Mult succes!