Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

Tabla împărțirii - joc ”Eu am/Cine are?”

 

Repetăm împărțirea prin joc!

   Jocul conține 25 de cartonașe. Se poate juca cu  24-25 de copii sau mai puțini. Se împart toate cartonașele (mai puțin ultimul). Copilul care are cartonașul cu START  începe.
  Jocul poate fi jucat și individual, se așază cartonașele unul în continuarea celuilalt.
Fiind puține posibilități pentru rezultate, jocul este ciclic. Vă recomand să păstrați dv. ultima carte. 
    Dacă alegeți să jucați cu mai multe sau mai puține cartonașe, nu întrerupeți cercul rezultatelor.


Spor!

Comentarii