Inmultire-tabla inmultirii-fise-jocuri-înmulțire clasa a II-a

 TABLA ÎNMULȚIRII Inmultirea numerelor naturale 0-100 Exerciții înmultire. Jocuri inmultire. Fișe de lucru inmultire Pentru consolidarea înmulțirii am realiat câteva materiale. Acestea pot fi descărcate accesând link-ul de la sfârșitul postării. 😊fișe de lucru pentru înțelegerea înmultirii   😊Exersarea înmulțirii - după codul culorilor 😊Exersarea înmultirii și a limbajului matematic- pliante cu inmultirea 😊motivarea elevilor pentru învățare - pașaportul înmulțirii  Mai multe despre pasaport aici: https://www.aventurilascoala.ro/2019/08/tinutul-vrajit-al-inmultirii-si.html 😊jocuri cu tabla inmultirii       Găsești fișele, jocurile, pasaportul, etc aici:  inmultire-fise-jocuri  -descarca 😊Alte idei despre înmultire:  joc-eu am-cine are bradul impodobit-clasa a III-a joc-ghiceste cine sunt decor-inmultiri de toamna joc-trenuletul matematic      Noi jucăm și ”Autobuzul”, ”Lovește musca”, ”Scărița”, ”Spune primul!-cu zaruri sau carti de joc”. Cand o să am timp, voi explica despre fiec

Tabla împărțirii - joc ”Eu am/Cine are?”

 

Repetăm împărțirea prin joc!

   Jocul conține 25 de cartonașe. Se poate juca cu  24-25 de copii sau mai puțini. Se împart toate cartonașele (mai puțin ultimul). Copilul care are cartonașul cu START  începe.
  Jocul poate fi jucat și individual, se așază cartonașele unul în continuarea celuilalt.
Fiind puține posibilități pentru rezultate, jocul este ciclic. Vă recomand să păstrați dv. ultima carte. 
    Dacă alegeți să jucați cu mai multe sau mai puține cartonașe, nu întrerupeți cercul rezultatelor.


Spor!

Comentarii