Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Tabla împărțirii - joc ”Eu am/Cine are?”

 

Repetăm împărțirea prin joc!

   Jocul conține 25 de cartonașe. Se poate juca cu  24-25 de copii sau mai puțini. Se împart toate cartonașele (mai puțin ultimul). Copilul care are cartonașul cu START  începe.
  Jocul poate fi jucat și individual, se așază cartonașele unul în continuarea celuilalt.
Fiind puține posibilități pentru rezultate, jocul este ciclic. Vă recomand să păstrați dv. ultima carte. 
    Dacă alegeți să jucați cu mai multe sau mai puține cartonașe, nu întrerupeți cercul rezultatelor.


Spor!

Comentarii