Citim cu wordart - literele L si S

    Fișe interactive de citire pentru literele L și S    La rugămintea unei colege, le-am realizat pentru clasa pregătitoare. Ordinea literelor este de la auxiliarul Editurii Sinapsis. Le adaug și pe acestea la colecția fișelor animate WORDART. Copiii mei au fost încântați de ele.       Link spre fișa interactivă aici:  liliac                                                        stea     Spor și succes vă doresc!

Să ne întindem la citit - litera î - formare de propoziții


 Inspirată de motto-ul Twinkl ”Să ne întindem la citit”, am încurcat niște cuvinte inscripționate pe tricouri. Copiii vor trebui să le descurce pentru a forma o propoziție, apoi să le ÎNTINDĂ pe sfoara de rufe.

Va fi o activitate în perechi. Găsești materialul aici.

Mult succes!

        IlonaComentarii