SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

Să ne întindem la citit - litera î - formare de propoziții


 Inspirată de motto-ul Twinkl ”Să ne întindem la citit”, am încurcat niște cuvinte inscripționate pe tricouri. Copiii vor trebui să le descurce pentru a forma o propoziție, apoi să le ÎNTINDĂ pe sfoara de rufe.

Va fi o activitate în perechi. Găsești materialul aici.

Mult succes!

        IlonaComentarii