Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Să ne întindem la citit - litera î - formare de propoziții


 Inspirată de motto-ul Twinkl ”Să ne întindem la citit”, am încurcat niște cuvinte inscripționate pe tricouri. Copiii vor trebui să le descurce pentru a forma o propoziție, apoi să le ÎNTINDĂ pe sfoara de rufe.

Va fi o activitate în perechi. Găsești materialul aici.

Mult succes!

        IlonaComentarii