Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Litera Ț-fisa de citire, fise de lucru

Materiale pentru litera Ț.
👄FIȘĂ DE CITIRE
  
😊FIȘĂ DE LUCRU - înțelegerea textului


👀CAREU pentru căutare de cuvinte

👍REBUS

💙FIȘĂ DE LUCRU-CUVINTE, PROPOZIȚII

💚CAREU pentru diferențierea literelot T-Ț

Descarcă materialele de AICI.

Mult succes și inspirație!

Ilona


 

Comentarii