Fracții - Roata fracțiilor

Roata fracțiilor         Un material despre reprezentarea fracțiilor când întregul este un cerc. Se poate lipi ca un glob sau pe caiet. Fiecare cerc se îndoaie pe jumatate si se lipesc jumătățile una peste alta. La sfarsit se lipeste pe caiet sau se formeazo o sfera. Materialul are 2 dimensiuni.        Dimensiunea mare a materialului poate fi plastifiată si folosită la tablă, fiecare cerc individual.            descarca  materiale despre fracții   roata fractiilor, lapbook, mindmap, exercitii amuzante, joc ”eu am/cine are”.      Mult succes!  

Înghețata înțeleaptă - litera î - formare de cuvinte

 Un joc cu multe înghețate. O activitate delicioasă și aromată. Căldura nu a venit încă, dar o înghețată nu refuzăm. 😍


Avem înghețată de toate felurile, cu toate aromele: vanilie, fistic, mentă,căpșune, bubble gum, ciocolată. 

Fiecare copil va primi materiale pentru o înghețată.


💙 Trebuie să formeze cuvântul, să lipească, să decupeze și să coloreze cireașa. Pe cireașă va scrie numărul de silabe al cuvântului format.

Puteți descărca de aici.

Mult succes! Să aveți o primăvară cu liniște șă pace!

                  Ilona

Comentarii