SCOALA ALTFEL ...iarna

 SCOALA ALTFEL 18-22 decembrie 2023   Vom avea școala altfel în ultima săptămână a modulului 3. Am gândit un plan simplu, cu activități care se pot desfășura în sala de clasă, cu minimum de materiale. Activitățile se concentrează pe sărbătorirea Crăciunului, recunoștință, fapte bune și iarnă. Planul este convertit în pdf, linkurile sunt active. Iată planul: Pentru detalieri pe zile și linkuri necesare, descărcati planul de  AICI.   Mult succes!

Înghețata înțeleaptă - litera î - formare de cuvinte

 Un joc cu multe înghețate. O activitate delicioasă și aromată. Căldura nu a venit încă, dar o înghețată nu refuzăm. 😍


Avem înghețată de toate felurile, cu toate aromele: vanilie, fistic, mentă,căpșune, bubble gum, ciocolată. 

Fiecare copil va primi materiale pentru o înghețată.


💙 Trebuie să formeze cuvântul, să lipească, să decupeze și să coloreze cireașa. Pe cireașă va scrie numărul de silabe al cuvântului format.

Puteți descărca de aici.

Mult succes! Să aveți o primăvară cu liniște șă pace!

                  Ilona

Comentarii