Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Înghețata înțeleaptă - litera î - formare de cuvinte

 Un joc cu multe înghețate. O activitate delicioasă și aromată. Căldura nu a venit încă, dar o înghețată nu refuzăm. 😍


Avem înghețată de toate felurile, cu toate aromele: vanilie, fistic, mentă,căpșune, bubble gum, ciocolată. 

Fiecare copil va primi materiale pentru o înghețată.


💙 Trebuie să formeze cuvântul, să lipească, să decupeze și să coloreze cireașa. Pe cireașă va scrie numărul de silabe al cuvântului format.

Puteți descărca de aici.

Mult succes! Să aveți o primăvară cu liniște șă pace!

                  Ilona

Comentarii