Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Adunarea 0-10 - Furnicuța

 Joc matematic - Ajută furnicuța să pună boabele în sacii potriviți.


Ne vom încălzi cu acest joc, la începutul orei despre adunarea în concentrul 0-31, fără trecere peste ordin.
Pe tablă voi desena un mușuroi, iar pe drumul de la furnică la mușuroi voi pune sacii în ordine crescătoare. Copiii vor lua boabe, vor calcula și vor lipi boabele pe sacii corespunzători. Este un joc de antrenament și de încălzire.
Materialul conține 2 seturi de saci. Pentru tablă sunt potriviți cei mai mari. Sacii mici pot fi folosiți pentru un joc pe echipe sau individual.

Descarcă jocul de AICI.

Mult succes!
        Ilona

Comentarii