Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

Numerele de la 10 la 20 - riglete

 


Astăzi am trecut la numerele mai mari decât 10. Mi-au fost de mare folos rigletele.

Se realizează foarte ușor:

😊 se printează pe coli colorate, eu am ales verde pentru zeci și galben pentru unități

😊 se laminează colile

😊 se decupează fâșiile

😊 pe spate se pune folie magnetică autoadezivă

😊 acum sunt gata de folosit  


😊SPOR!

Printează de aici.

  Ilona


Comentarii