ALFABET CU ALBINUȚE-LITERE MARI DE TIPAR Clasa albinuțelor Alfabet potrivit pentru clasa albinuțelor- Se pot decupa literele și se formează mesaje ce pot fi afișate pe tablă sau pe panouri cu diverse ocazii. Planse cu literele mari de tipar pentru afisare. Descărcați fișierul de aici . Mult succes! Ilona
LITERA L
in
Solicitați un link
Facebook
Twitter
Pinterest
E-mail
Alte aplicații
Săptămâna viitoare învățăm litera ”L”.
de la LICURICI!!
Vom exersa citirea și scrierea cuvintelor cu ajutorul unor fișe de citire, careuri, rebusuri.
Elevii vor primi ca activitate independentă această fișă. Trebuie să scrie în casetă cuvântul corespunzător imaginii.
Căutarea cuvintelor în careu e preferata copiilor mei.
Completarea rebusului ne va deschide o discuție despre planeta noastră. Vom identifica pe hartă oceanul găsit pe verticala A-B.
Fișa de citire e împărțită în 4 cadrane. Elevii vor primi în fiecare zi câte un cadran. Vom citi cuvintele și propoziția, vom analiza alcătuirea lor, apoi vom lipi cadranul în caietele dictando și vor scrie cuvintele în caiet.
Exceptionale idei! M-am inspirat si voi adapta pentru clasa mea unele activitati! - Voi avea și 8inspectia finala pentru gradul 2, asa ca imi prind nemaipomenit de bine ideile dvs! Lucrez si eu dupa auxiliarele editurii Sinapsis și astept cu interes si alte idei pentru activitatile viitoare. Mult succes si inspiratie!
Vă mulțumesc pentru aprecierile deosebite și pentru vizită! Ma bucur că ați găsit inspirație aici. Încerc sa pun și alte idei. Stați aproape. Mult succes la inspecții!
Exceptionale idei!
RăspundețiȘtergereM-am inspirat si voi adapta pentru clasa mea unele activitati! - Voi avea și 8inspectia finala pentru gradul 2, asa ca imi prind nemaipomenit de bine ideile dvs!
Lucrez si eu dupa auxiliarele editurii Sinapsis și astept cu interes si alte idei pentru activitatile viitoare.
Mult succes si inspiratie!
Vă mulțumesc pentru aprecierile deosebite și pentru vizită! Ma bucur că ați găsit inspirație aici.
RăspundețiȘtergereÎncerc sa pun și alte idei. Stați aproape. Mult succes la inspecții!
Minunat! Multumim pt inspiratie!
RăspundețiȘtergereCu drag! Mulțumesc pentru vizită!
Ștergere