Stegulețe cu litere - decor pentru serbare

  Stegulete cu litere Banner pentru serbarea abecedarului -decor       Pentru serbarea de sfârșit de an, ca banner poți folosi stegulețele cu litere. Sunt ușor și ieftin de realizat.  Documentul conține litere pentru a putea scrie: 1. SERBAREA ABECEDARULUI 2. PARADA LITERELOR      Realizare: Se printează pe coli colorate, se decupează pe contur, se lipește sau capsează pe o sfoară.  Stegulețele vor fi un decor colorat și vesel. Descarcă steguletele. Spor și succes!      Ilona

GEOMETRIE - JOC

 ”Eu am .../ Cine are... ?”
 

     Ne place acest joc 💙💚, îl jucăm la multe discipline. 
     Am pregătit 24 de cartonașe pentru geometrie. Acestea conțin noțiuni învățate în clasa a IV-a ( până la corpurile geometrice). 
     Mi-am propus să fac o variantă care să conțină și corpurile geometrice.
     Poate fi folosit și la clase mai mici, dacă se adaptează câteva cartonașe.

     Poți descărca jocul de aici. descarcă

      Dacă dorești să faci modificări, să adaugi sau să scoți ceva, iată varianta editabilă. Descarcă și apoi editează.  descarcă

     Mult succes în tot ceea ce îți propui!

Comentarii